Tipy pro Vás

Proč karate?

Karate je ideální sport pro děti a mládež, protože ČTI DÁLE

Doporučení pro výběr klubu

Na základě naší dlouholeté praxe a zkušeností s výukou v bojových uměních jsme pro Vás připravili pár rad. Doporučení najdete zde.

Karate pro děti od 4 let???

Vhodné období pro rozvoj koordinace a soustavnou tréninkovou činnost ČTI DÁLE

Zkušební řád

Shotokan karate

Dragon Cup se vydařil

 Příznivci bojových sportů a „military“ života se v sobotu sjeli do Karviné na festival Dragon Cup, který inspiruje všechny návštěvníky ke zdravému životnímu stylu, hrdinským činům a nekončícímu zlepšování svých dovedností. Hvězdou festivalu byl Američan Philip Sahagun, dvojnásobný mistr světa v kung-fu v tradičním stylu wushu, který má jako jeden z mála lidí přístup do legendárního kláštera Šao-lin a dělá choreografa bojových scén v nejznámějším světovém cirkuse Cirque De Soleil.  Na hlavní ploše zimního stadionu bylo hned pět stanovišť, kde předváděli svá umění členové škol tradičních bojových umění karate, jiu-jitsu, kung-fu, kempo a další.

Český svaz Wa-te jitsu dó vyslal do bojů 6 závodníků pod vedením hlavního trenéra Jana Vasilenka, 10. Dan Wa-te jitsu. Nejúspěšnější byl ten nejmladší – Lukáš Bravenec, který si odvezl 2 zlaté medaile!

A to z kategorie chlapci do 9 let hardstyle (formy) a weapons (zbraně). Jeho spolubojovník Oliver Beer, 5.kyu měl smůlu, že byl zařazen do kategorie s hnědými pásy, čili zkušenějšími bojovníky. Zároveň to byly jeho první závody. Oliver se ale s nepřízní losu popral statečně a obsadil výborné 4. místo v kategorii hardstyle chlapci do 12 let. A další medaile zajistily instruktorky Jana Riplová – zlato v kategorii ženy nad 18 let weapons (zbraně) a L. Nápravníková – stříbro v kategorii ženy nad 18 let hardstyle. Instruktoři Jan Kotala a Karel Prašivka předvedli své umění v kategorii selfdefense (sebeobrana). Tak jak jsou zvyklí z tréninku, předvedli reálné kombinace rána – protiútok - konec akce, protože na ulici je nebezpečné dát útočníkovi druhou šanci. Se svým výkonem skončili těsně pod stupni vítězů, když zaujali rozhodčí svou technikou a realitou boje, ale jak zjistili, k vítězství je potřeba na závodech předvést i trochu šou!

Akce se účastnilo přes dvě stovky soutěžících z osmi zemí. Soutěž Dragon World Cup obsahoval v součtu ve všech disciplínách 480 startů. Soutěž doprovázelo Mistrovství České republiky v Muaythai pod olympijskou federací C.M.T.A., kde asistoval Martin Vaňka z Como-3-Gym.

Ukázky své práce a zásahů si na jednotlivých stanovištích před zimákem připravily ozbrojené složky českých sil, ať už se jednalo o Armádu ČR, Policii ČR, Vojenskou policii ČR, Celní správu ČR nebo Městskou policii Karviná. Pro všechny byl připraven střelecký program, zastřílet si z airsoftu, vzduchovek nebo z luků byla pro návštěvníka výzva.

K dispozici byl i doprovodný program s rytířskými souboji. Na ohrazeném kolbišti proti sobě stály několikačlenné týmy a jednoduše „se mydlily“ hlava nehlava v plné středověké zbroji.

Návštěvníci si festival užívali a soutěžící v přátelské atmosféře předváděli skvělé výkony.

 

 

Karate European cup WUKF a CAOKK Czech open 2018

31.3. 2018 se mezinárodních závodů v Karlových Varech zúčastnilo přes 300 karatistů. Přihlášeny byly teamy z ČR, Slovenska, Polska, Ruska, Ukrajiny, Německa, Pákistanu, Slovinsko, Itálie…

Za Český svaz Wa-te jitsu dó  startovali Lukáš Bravenec a Ing. Jana Riplová. Koučem výpravy byla Jaroslava Hanzelková. Výprava reprezentantů se poprala s kvalitní mezinárodní konkurencí a přivezla 1x zlato a 2x stříbro. Lukáš bojoval s kata Jion a Jiin v rozřazovacím a finálovém kole a vybojoval stříbro. Jana Riplová využila ve svých kategoriích možnosti open style kata a v jedné kategorii obsadila 1. místo s kata Rohai a kata ze stylu shotokan Jion. V další, vyšší věkové kategorii, vybojovala stříbro s kata shotokan Jitte a kata Annan ze starého okinawského stylu Ryūei. Děkujeme hlavnímu trenérovi Janu Vasilenkovi, 10. Dan za výbornou přípravu, díky které jsme obstáli v mezinárodní konkurenci. Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava!!! a Městskému obvodu Ostrava-Jih za podporu činnosti.

Karate Night - Noční jízda pro děti 2018

Z pátku 23.2. na sobotu proběhla Noční jízda pro děti, které se zúčastnili karatisté Atara Karate Klub Ostrava, cvičenci sebeobrany Wa-te jitsu a ostatní zájemci z řad veřejnosti. Protože akce byla otevřená pro všechny příznivce bojových sportů, sešla se skupinka dětí nejen z Ostravy, ale také z Havířova a Frýdku-Místku smile . Mládežníci si užili různé techniky úderů, kopů, krytů, sebeobrany Wa-te jitsu, přeráželi desky. V noci je čekala stezka odvahy a z fotek poznáte, že opravdu strašidelná. Večer byl pro hladové připravený pizza raut a ráno domácí buchty Rodiny Kotaskových. Kromě výuky jsme se stihli vyřádit v různých hrách a odpočinout u filmů. Zdálo se, že noc je krátká. Chtěli bychom moc poděkovat trenérům Janě a Daliborovi Kotaskovým za skvělé vedení a pomoc při organizaci akce a také mamince od Lukáše B. paní J. Hanzelkové, která dětem zajistila pochutiny k filmům, jako v pravém kině. Akce měla velký úspěch a účastníci se už těší na další. Akce se konala za pomoci města Ostrava a ÚMOb Ostrava-Jih a organizačně připravili trenéři ČESKÝ SVAZ Watejitsu a bojových umění Jan Vasilenko, 10. Dan a Jana Riplová, 7. Dan