Tipy pro Vás

Proč karate?

Karate je ideální sport pro děti a mládež, protože ČTI DÁLE

Doporučení pro výběr klubu

Na základě naší dlouholeté praxe a zkušeností s výukou v bojových uměních jsme pro Vás připravili pár rad. Doporučení najdete zde.

Karate pro děti od 4 let???

Vhodné období pro rozvoj koordinace a soustavnou tréninkovou činnost ČTI DÁLE

Zkušební řád

Shotokan karate

MISTROVSTVÍ SVĚTA V ITÁLII – 7X ZLATO, 1X BRONZ

Špičkoví instruktoři a závodníci Českého svazu Wa-te jitsu dó a Atara karate klubu se zúčastnili ve dnech 1. – 4. listopadu 2018 výjimečné světové soutěže v bojových uměních MS WTKA v Itálii. Této akce se zúčastňuje až 7 500 závodníků, kteří se nebojí změřit své síly a předvést své umění v obrovské konkurenci 56 zemí světa. Dějištěm této významné soutěže se stalo italské letovisko Carrara, které leží na pobřeží Středozemního moře. Závodníci a mistři bojových umění nebojící se konkurence, neschovávajíc se za řeči, přišli změřit své síly a umění a zároveň se zdokonalit ve své disciplíně. K vidění byly kategorie forem, kde spolu soutěží závodníci Wa-te jitsu, karate, taekwondo, čínských bojových umění, tai chi, wing-chun, se zbraní i beze zbraně a kategorie zápasů kickboxu light-, semi-, full- kontakt, až po nekompromisně kontaktní thaibox i boje v klecích MMA.

 Čtyřdenní soutěž probíhala maratonem eliminačních bojů, které v neděli 4. 11. 2018 vyvrcholily finálovými bloky, kam se proderou jen čtyři závodníci z kategorie, a jeden zůstane bez medaile. Instruktoři Českého svazu Wa-te jitsu a Atara karate klubu se v této konkurenci neztratili. Závodníci Jan Vasilenko, Jana Riplová, Lucie Nápravníková a v dětské kategorii 9 letý Lukáš Bravenec soutěžili v tradičních formách, ve formách hardstyle se zbraněmi – Rokushaku Bó (okinawská tyč dlouhá 180 cm) a nunchaku, formách tai chi a tien (čínský meč). Výprava reprezentantů ČSWABU splnila svůj úkol nad očekávání a všichni odjížděli z krásného pobřeží Středozemního moře jako úřadující mistři světa.

 Jan Vasilenko vybojoval zlato – 1. místo v kategorii softstyle, když předvedl náročnou mistrovskou formu wa-te jitsu dó, kde se skloubila uvolněnost s vnitřní energií, rychlost, nasazení, dynamika a obrovská výbušnost pohybu s krásou a estetikou. Dále ve formách hardstyle se zbraní (Rokushaku Bó) vybojoval bronz a tím 3. místo.

 Jana Riplová si drží výkonnost dlouhodobě a ani zde nezklamala. Porazila soupeřky ve třech kategoriích a odvezla si 3 zlaté medaile v kategorii hardstyle tradiční formy, hardstyle se zbraní (předvedla formu s nunchaku) a softstyle se zbraní (taichi forma s mečem).

Lucie Nápravníková ve finále hardstyle se zbraní (Rokushaku Bó) bojovala proti vynikajícím slovenským závodnicím a vybojovala si 1. místo a tím zlatou medaili. Tady bychom chtěli poděkovat slovenské reprezentaci, jmenovitě hlavní trenérce Erice Letkové za informaci o změně závodiště (kdy nás pořadatel soutěže mylně odkázal na jiné tatami).

Za tuto informaci a za nás udělujeme cenu Fair play.

 Nejmladší borec Lukáš Bravenec bojoval a prodal, co se naučil. Proměnil svou dřinu ve dvě zlaté medaile – a to ve formách hardstyle a hardstyle se zbraněmi (Rokushaku Bó).

Celkem tým Wa-te jitsu přivezl do České republiky, a především do Ostravy, 7 zlatých medailí a 1 bronzovou. Hlavní trenér Jan Vasilenko vyhodnotil letošní MS jako velmi vydařené a děkuje reprezentantům za vzornou přípravu.

 Také děkujeme za podporu všem našim partnerům – Statutární město Ostrava, Městský obvod Ostrava-Jih – a fanouškům.

Dragon Cup se vydařil

Příznivci bojových sportů a „military“ života se v sobotu sjeli do Karviné na festival Dragon Cup, který inspiruje všechny návštěvníky ke zdravému životnímu stylu, hrdinským činům a nekončícímu zlepšování svých dovedností. Hvězdou festivalu byl Američan Philip Sahagun, dvojnásobný mistr světa v kung-fu v tradičním stylu wushu, který má jako jeden z mála lidí přístup do legendárního kláštera Šao-lin a dělá choreografa bojových scén v nejznámějším světovém cirkuse Cirque De Soleil.  Na hlavní ploše zimního stadionu bylo hned pět stanovišť, kde předváděli svá umění členové škol tradičních bojových umění karate, jiu-jitsu, kung-fu, kempo a další.

Český svaz Wa-te jitsu dó vyslal do bojů 6 závodníků pod vedením hlavního trenéra Jana Vasilenka, 10. Dan Wa-te jitsu. Nejúspěšnější byl ten nejmladší – Lukáš Bravenec, který si odvezl 2 zlaté medaile!

A to z kategorie chlapci do 9 let hardstyle (formy) a weapons (zbraně). Jeho spolubojovník Oliver Beer, 5.kyu měl smůlu, že byl zařazen do kategorie s hnědými pásy, čili zkušenějšími bojovníky. Zároveň to byly jeho první závody. Oliver se ale s nepřízní losu popral statečně a obsadil výborné 4. místo v kategorii hardstyle chlapci do 12 let. A další medaile zajistily instruktorky Jana Riplová – zlato v kategorii ženy nad 18 let weapons (zbraně) a L. Nápravníková – stříbro v kategorii ženy nad 18 let hardstyle. Instruktoři Jan Kotala a Karel Prašivka předvedli své umění v kategorii selfdefense (sebeobrana). Tak jak jsou zvyklí z tréninku, předvedli reálné kombinace rána – protiútok - konec akce, protože na ulici je nebezpečné dát útočníkovi druhou šanci. Se svým výkonem skončili těsně pod stupni vítězů, když zaujali rozhodčí svou technikou a realitou boje, ale jak zjistili, k vítězství je potřeba na závodech předvést i trochu šou!

Akce se účastnilo přes dvě stovky soutěžících z osmi zemí. Soutěž Dragon World Cup obsahoval v součtu ve všech disciplínách 480 startů. Soutěž doprovázelo Mistrovství České republiky v Muaythai pod olympijskou federací C.M.T.A., kde asistoval Martin Vaňka z Como-3-Gym.

Ukázky své práce a zásahů si na jednotlivých stanovištích před zimákem připravily ozbrojené složky českých sil, ať už se jednalo o Armádu ČR, Policii ČR, Vojenskou policii ČR, Celní správu ČR nebo Městskou policii Karviná. Pro všechny byl připraven střelecký program, zastřílet si z airsoftu, vzduchovek nebo z luků byla pro návštěvníka výzva.

K dispozici byl i doprovodný program s rytířskými souboji. Na ohrazeném kolbišti proti sobě stály několikačlenné týmy a jednoduše „se mydlily“ hlava nehlava v plné středověké zbroji.

Návštěvníci si festival užívali a soutěžící v přátelské atmosféře předváděli skvělé výkony.