Tipy pro Vás

Proč karate?

Karate je ideální sport pro děti a mládež, protože ČTI DÁLE

Doporučení pro výběr klubu

Na základě naší dlouholeté praxe a zkušeností s výukou v bojových uměních jsme pro Vás připravili pár rad. Doporučení najdete zde.

Karate pro děti od 4 let???

Vhodné období pro rozvoj koordinace a soustavnou tréninkovou činnost ČTI DÁLE

Zkušební řád

Shotokan karate

Kobudo

Určeno pro NÁBOR děti, mládež, dospělí

Tréninky 1x týdně 
ÚTERÝ      18:00 - 19:00 hod    nebo     NEDĚLE   09:00 – 10:00 hod

Kobudo dostaneme se na Okinawu, která se považuje za místo vzniku těchto malých umění boje. Většina zbraní zde využívaných mají svojí přímou spojitost se zemědělskými nástroji. Například nunchaku je původně malý dvoramenný cep na rýži, podobný původ byl i u ostatních zbraní. Říká se, že původní systém kobudo má třináct základních směrů umění se zbraněmi. Po válce se toto bojové umění stejně tak jako většina ostatních dostává do světa, kde nachází mnoho svých stoupenců.

Trénink Kobudo

HOJOUNDO

Hojo undo jsou série jednoduchých technik - sekvencí útoků nebo bloků, přičemž techniky jsou prováděny systematickým pohybem vpřed a vzad. Tato cvičení jsou podobná „kihonům“

v karate, avšak s výjimkou, že se zde neprovádí obraty a to zejména z důvodu vzniku eventuálních zranění při manipulaci s dlouhými zbraněmi. Jsou vytvořeny téměř pro všechny zbraně zvláště pro ty základní, přičemž v tréninku začátečníků hrají podstatnou roli.

KATA

Kata jsou pevně stanovené sestavy pohybů. Některé zbraně se učí jen prostřednictvím kata, protože na ně nejsou žádné Hojo undo. Kata v okinawa kobudo jsou originální bez žádných pozdějších modifikací.

KATA KUMIWAZA

Kata kumiwaza je pevně stanovená aplikace kata, která se provádí v trojici, přičemž jeden cvičenec cvičí kata a další dva na něj provádějí útoky a pohyby kata jsou absolutně beze změn, tj. techniky se zastavují ve stejném místě jako v kata, což umožňuje dobré pochopení kata.

KATA BUNKAI

Bunkai jsou aplikace pohybů z kata, přičemž každá technika nebo sekvence pohybů se studuje samostatně ve vztahu k praktickému použití v bojové situaci.