Tipy pro Vás

Proč karate?

Karate je ideální sport pro děti a mládež, protože ČTI DÁLE

Doporučení pro výběr klubu

Na základě naší dlouholeté praxe a zkušeností s výukou v bojových uměních jsme pro Vás připravili pár rad. Doporučení najdete zde.

Karate pro děti od 4 let???

Vhodné období pro rozvoj koordinace a soustavnou tréninkovou činnost ČTI DÁLE

Zkušební řád

Shotokan karate

Ján Vasilenko 10. Dan Wa-tejitsu dó, 9. DAN KARATE, 3. DAN KOBUDO

Vasilenko

Hlavní istruktor a prezident Atara karate klubu, zakladatel bojového systému Wa-te jitsu dó a dlouholetý prezident, nyní viceprezident Českého svazu Wa-te jitsu dó, president ISKA Česká republika, osobní cvičení s čínskými, japonskými a okinawskými mistry, mezinárodní rozhodčí, trenér a zkušební komisař I. třídy sebeobrany, karate a tai chi, mezinárodně uznávaný certifikát udělený světovou organizací, několikanásobná ocenění České unie sportu za dlouhodobé výsledky ve sportu, autor knih Sebeobrana Wa-te jitsu, organizátor soutěží, závodník kumite a kata, vychoval mnoho mistrů Evropy a světa, sám mistr světa, VIP ČUBU, píše se o něm v Encyklopedii bojových sportů I a II, které vydala ČUBU, jako jediný v republice předvádí tameshiwari technikou nukite (přerážení špičkami prstů otevřené ruky), kterou měl tu čest veřejně předvést v roce 2012 ve Španělském sále na Pražském Hradě u příležitosti 40. výročí šíření a rozvoje bojových sportů a umění v ČR. Odborník na rozvoj vnitřní energie a tlakové body.

 

Bojovým uměním se zabývá od roku 1970. Začal jsem trénovat trénovat judo v klubu TJ NHKG (dnešní AcelorMittal). Od roku 1974 trénuje karate. V TJ Baník Ostrava získal první mistrovský černý pás, který složil před zkušebními komisaři p. Olinem Ohnútem (předseda ČSKe), Ing. Jurkovičem (pověřenec kata pro ČR) a p.Václavem Havlů (mistr Evropy a vicemistr světa v kumite). Složení této komise zaručovalo úroveň a kvalitu prováděné zkoušky. byl členem výkonného výboru. V klubu trénoval jsem děti, dospělé a vedl reprezentační družstvo žen, byl členem výkonného výboru klubu a zkušebním komisařem ČSKe.

 

Založil Junior karate klub Ostrava, později Český svaz Wa-te jitsu dó a bojových umění, který je členem České unie bojových umění. Studoval wing chun, Alkampf-jitsu, páky u mi¬stra Jiu jutsu p. Petráše a okinawské styly karate jitsu u mistrů karate Okinawy. Mistr Johny Vansimpsen 9.Dan Aiki jitsu ho přijal za svého žáka.

 

Sportovní úspěchy: 

2018 Mistrovství světa  Unified world championchips, Itálie, 1. místo formy soft, 3. místo formy hardstyle se zbraněmi 

2014 mistrovství světa WTKA, 1. místo old masters 

2008 mistrovství světa , 3. místo mix formy se zbraněmi Olomouc, 2. místo formy se zbraněmi muži 

2007 mistrovství Evropy 3. místo tradiční japonské formy, Szentes, Maďarsko 

závodil v kata i kumite do 65 kg, později do 70 kg v Krajské lize a Národních pohárech. Poslední zápas kumite absolvoval ve 40 letech proti Markovi Hegedyšovi z Baníku Havířov na Národním poháru 

Odchovanci: mistři světa a Evropy, vícemistr světového poháru, mistři republiky ČSFR, ČR – cca 40 studentů, většinou kumite